Neked is feltűnt már, hogy a nyári időszakban a hajad töredezettebbé és fénytelenebbé válik, mint az év többi részében? Ennek igencsak egyszerű az oka; nyáron sokkal több külső hatás éri a hajunkat, melyek nem feltétlenül tesznek jót a szálak szerkezetének.
Az év ezen szakaszában mindenki bevásárol különböző bőrápolási és fényvédő termékekből, ám ezzel ellentétben sokkal kevesebben gondolnak arra, hogy nem csak a testüket körülölelő bőr van veszélynek kitéve. A hajunk nem olyan ellenálló, mint a bőrünk, ezért azt is ápolni és óvni kell a káros hatásoktól.
Fontos; A világos haj jobban kivan téve az alábbi hatásoknak, mint a sötétebb színű, viszont ez nem azt jelenti, hogy a sötét hajra nem kell ugyanannyira vigyázni, ezt tartsuk szem előtt!
A nap simogató, meleg sugarai;
Az UV sugárzás veszélyei
Ahogy a bőrünknek, úgy a fürtjeinknek sem tesz jót az erős napsugárzás. Ennek eredménye a töredezett, fénytelen és sokszor rugalmatlan haj. A legegyszerűbb megoldás a különféle kalapok és kendők használata, mert óvja a fejbőrünket és a hajhagymákat a sugaraktól, ám ez nem minden esetben szűnteti meg a problémát. A hosszabb hajvégek sok esetben kikandikálnak a szép, nyári fejfedők alól ezáltal az napfény áldozataivá válhatnak.
Annak érdekében, hogy biztosan megóvjuk frizuránkat a töredezéstől és a pigmentek fakulásától, használjunk fényvédő sprét, hajvégápoló olajat és tápláló/regeneráló sampont.
Festett, kémiailag kezelt haj esetében a fény elleni küzdelem mellett fontos még a színvédelem is. A szín megőrzéséért érdemes színvédő sampont és különféle ápoló/tápláló pakolásokat segítségül hívni.
A hullámzó, kellemes vizek; sós és klóros
Észrevetted már, hogy amikor kijössz a partra a tengerből a bőrödön megjelennek fehér, apró sókristályok? Ezek ugyanúgy megtalálhatóak a hajadon is, hacsak nem veszel úszósapkát, vagy nem merülsz egyet a vízben (ám a csodás tengeri világot kár lenne kihagyni egy nyaralás során…). A különféle sók és vízben lévő szennyeződések (például leázott naptej és egyéb vízbe került adalékanyagok) roncsolják és szárítják a haj természetes szerkezetét, emellett a kristályok segítik és felerősítik az UV sugárzás fentebb említette hatásait, így a hajad elveszítheti egészséges mivoltját.
A védelem érdekében használj tisztító sampont, tápláló maszkot esteleg hajban maradó balzsamot és egy kis hajvégápoló sem árthat ha van kéznél. Fontos, hogy a tengervizet mindig mosd ki a hajadból, mert a só gyorsan beleszárad és kiszívja a természetes nedvességet a szálakból.
A klóros medencék hátránya, egyértelműen a klór és egyéb vegyszerek, víztisztitószerek használata. Ezke az anyagok is szintén nagy kárt tehetnek a hajszálakban, különösképpen a kémiailag kezelt frizurákban. A vegyszerektől akár el is színeződhet az újonnan festett haj, ám ez is könnyen megelőzhető. Használj ennek érdekében is színvédő sampont, mely óv az esetleges elváltozástól és a kopástól is.
Lényeges, hogy a klóros vizet is mindig mossuk ki alaposan a hajból, ezzel meggátolva a szerkezet roncsolását és a fürtök gubancolódását.
A hangsúly mindig a megelőzésen van, de mi a helyzet a már károsodott hajszerkezettel? A válasz csupán egy hajregeneráló kezelésben rejlik. Ez a folyamat segít a haj gyors regenerálódásában, erősíti és visszaépíti a hajszerkezetet miközben egészségessé, puhává és fényessé varázsolja a frizuránkat.
Mikor látogassam meg a fodrászomat?
Ha hajvágásról van szó, azt érdemes a nyaralás előtt megtenni. A hajvégek könnyen elvékonyodnak, ezáltal nagyobb a kockázata a roncsolódásnak, ám ha ezek levannak vágva a haj sokkal ellenállóbb és egészségesebb lesz.
Ha a haj festéséről vagy színezéséről beszélünk azt tanácsoljuk, hogy inkább a nyaralás után térj be a fodrászszalonba.
A természetes hajápoló szerek mellett ajánlott még a belső táplálás, a hajvitamin fogyasztás is.
Szerző: Juhász Vivien
Ui: Húzd az egeret a vastagon szedett szövegrészekre és kattints a további információkért!